קרם ברולה

כתבה: יונת שכטר

קרם ברולה, קינוח טעים ולא מורכב להכנה, בלי עלויות של מסעדות.

רשימת קניות

2 חבילות שמנת מתוקה
מקל וניל (10 שקלים לאחד, אבל שווה את זה)
5 חלמונים
חצי כוס סוכר

איך מכינים?

1. מתחילים עם השמנת ומקל הוניל. חוצים את מקל הוניל לאורכו ומוציאים ממנו את הגרגרים השחורים הנפלאים והטעימים שנמצאים בו. שמים את הגרגרים בתוך השמנת המתוקה, מכניסים גם את חצאי מקל הוניל לטעם נוסף, ומביאים לרתילה (זהירות שלא יגלוש!).
2. בנתיים לוקחים 5 חלמונים, מוסיפים את הסוכר וטורפים עד לקבלת מרקם קצפי ואוורירי יחסית.
3. עכשיו הקטע הטריקי- מוסיפים לאט לאט את השמנת עם הוניל לתוך הקערה עם הביצים והסוכר.
למה לאט? כי אנחנו רוצים לקבל כמה שפחות גושים של ביצה קרושה. מערבבים בעדינות (כדי להכניס כמה שפחות אוויר) והתערובת מוכנה.
4. מסננים את התערובת לתוך תבנית חד"פ (עדיף, כי ככה אפשר פשוט לקלף אותה בסוף). הסינון נועד כדי להפטר מהקרישים שכן נוצרו ומחתיכות מהמקל וניל. שמים בתבנית עד לקבלת שכבה דקה. אפשר גם לשים בתוך תבניות אישיות.
5. משתמשים בשיטת "באן מארי"- שמים מים רותחים בתוך תבנית גדולה שבתוכה צפה התבנית עם הקרם ברולה שלנו. טיפ- תשימו את התבניות בתנור, ורק אז תשימו את המים הרותחים. שמים מים בערך עד לגובה התערובת, ולתנור (או במקרה של סטודנטים- לטוסטר אובן) ל120-140 מעלות (תלוי כמה חזק הטוסטר שלכם) לבערך חצי שעה.
6. מוכן כשמקבלים תערובת יציבה. מוציאים מהתנור ומעבירים למקפיא ל-over night.
7. דינג! מוכן. כשרוצים פשוט חותכים חתיכה מהקרם ברולה הקפוא והטעים ומקרמלים אותו. איך עושים את זה?
שמים כמות נדיבה של סוכר, עדיף סוכר חם ושורפים אותו. אנחנו השתמשנו בברנר שגנבנו להורים, אבל אפשר בחלט לשים בטוסטר על הטמפרטורה הכי גבוהה ולכוון כך שהחום מקרמל מעל.

בתיאבון!

תגים